Kilka powodów dla, których warto pić herbatę codziennie

Herbata uważana jest za jeden z najstarszych i najszlachetniejszych napojów, z którym wiąże się wiele legend, opowieści i ceremonii. O ile na temat korzyści i szkód płynących z picia kawy toczy się dyskusja, o tyle herbata uważana jest za produkt o jednoznacznie pozytywnym wpływie na organizm. Polecamy pić ten napój herbaciany codziennie, a my powiemy Ci dlaczego.

Składniki odżywcze w herbacie

Najbardziej znanymi dobroczynnymi składnikami herbaty są antyoksydanty; pomagają one przedłużyć młodość organizmu, zwalczają choroby zakaźne i nowotwory. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to tylko wysokiej jakości herbaty liściastej. Herbata w torebkach z owocowymi aromatami i dodatkami nie ma żadnych korzyści dla organizmu, działa tylko na kubki smakowe.

Herbatę powinno się pić codziennie, ponieważ:

  • Stymuluje umysł, wzmacnia nerwy, łagodzi stres;
  • Zwiększa wydajność i łagodzi senność;
  • Uspokaja przewód pokarmowy. W celu lepszego wykorzystania do tego celu napój jest namaczany dłużej niż powinien dla pełniejszego uwolnienia tanin. Smak stanie się bardziej cierpki. Herbata ta jest szczególnie przydatna dla chorych na wrzody;
  • Przywraca funkcje tarczycy, bardziej w odmianach zielonych;
  • Wzmacnia ściany naczyń włosowatych i uelastycznia skórę dzięki witaminom U2, P i K, przydatnym przy chorobach skóry;
  • Wzmacnia ścięgna i tkankę kostną i chroni zęby przed ubytkami dzięki obecności fluoru.

Nie da się stwierdzić, która herbata jest zdrowsza

Właściwości lecznicze różnych herbat są wyrażone w różnym stopniu. Na przykład o czarnej herbacie mówi się, że poprawia zdrowie układu krążenia, zielona herbata w sklepie Bee utrzymuje poziom cukru we krwi, a biała spowalnia starzenie się skóry. 

Herbata powoduje nawodnienie organizmu. Mitem jest, że napój zawierający kofeinę powinien odwadniać organizm. Związki zawarte w herbacie, w tym cenne mikro i makroelementy, dostarczają organizmowi bazy odżywczej. Zalecamy więc wypróbowanie różnych rodzajów herbat do picia i wybranie tego, który najbardziej Ci się podoba.